Xavier Gonzales odpovídá

Podle poslední rekce Mezinárodního paralympisjkého výboru (IPC) na otevřený dopis sportovců a funkcionářů ČATHS je vidět, že Xavier Gonzales věci opravdu věnuje svůj čas a navíc píše rozumně.

Xavier Gonzales napsal reakci na otevřený dopis na dvě stránky. Nebudu rozebírat celý dopis, protože se zajisté brzy objeví jeho překlad na stránkách té, či oné organizace. Co požaduje IPC již bylo uvedeno v předchozím dopise adresovaném Českému paralympijskému výboru (ČPV). V tomto dopise prezident IPC reaguje výhradně na obsah otevřeného dopisu a hned v úvodní části popírá, že by IPC vyžadovalo ukončení činnosti ČATHS a že nezpochybňuje a ani nehodnotí kvalitu činnosti ČATHS ve sportu tělesně postižených. Co požaduje IPC je pouze dodržování demokratických zásad, na kterých je postaveno celé olympijské i paralympijské hnutí. Bez ohledu na to, jak kontroverzně mohla působit olympiáda v Čínské lidové republice. Co však přijde IPC nedemokratické je rozdělení hlasů ve stávajícím výkonném grémiu ČPV (rozpůlení hlasů mezi ČSTPS a ČATHS). Xavier Gonzales rovněž zpochybňuje tvrzení ČATHS, že byla pouze nestranný pozorovatelem. Poukazuje na to, že zástupci ČATHS hlasovali pro vyloučení ČSTPS pro neplacení členských příspěvků pouze pár dní po tom, co byl ČPV rozhodnutím soudu přinucen začlenit ČSTPS zpět do své struktury. Ano ČATHS hlasovala s plným vědomím možné likvidace ČSTPS a to si myslím, že podřízlo větev celému ČPV.

V této chvíli probíhá jednání výkonného grémia ČPV, které snad přinese nějaké rozumné závěry. První by například byl odstoupení všech zkostnatělých bafuňářů, zejména pak předsedy ČATHS Křečka.

1 Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s