Utonutí (2006)

Probudil ho kouř. Odkryl peřinu a podíval se do té části místnosti, kam byl zrovna otočený. Ani v nejmenším neměl chuť se dívat za sebe. Vlastně neměl chuť se vůbec hýbat a tak jen mžoural očima. Snažil se zjistit, co ho to vlastně vzbudilo a taky marně vzpomínal, jak se vůbec dostal do postele. Říkal si, že už nebude pít, ale včera měl opravdu důvod. Vyhrál ve státní loterii první cenu, usmířil se se svým přítelem a po dlouhé době, měl pocit, že je šťastný. To byla zase oslava… Doufám, že nebude zase ostuda, pomyslel si. Najednou mu přitížilo, polilo ho horko a začal se dusit. Kouř v místnosti byl stále hustší a taky bylo o poznání větší teplo. Skoro bez sil se vyhoupl na loket a otočil se. Nemohl věřit svým očím, celá místnost, kam předtím neviděl, byla v plamenech. Vlastně vše, mimo jeho postele. Na sedačce uprostřed místnosti dokonce rozpoznal hořící tělo.. ne, to nemůže být pravda. To jen blouzním, něco se mi zdá. Na chvilku zavřel oči, ale to už věděl, že je vše pravda. Bohužel u postele hořel i jeho vozejk.

Pomyslel si, jak je to absurdní situace. Celý život měl strach, že se utopí. Nechodil do bazénu, na žádné vodní rehabilitace.. vlastně i sprcha pro něj byla něco jako trest. Jakýkoliv kontakt jeho obličeje s vodou ho strašně děsil. A teď tady uhoří. Byl ale zvyklý celý život bojovat. Otočil se zase na druhou stranu a odměřil si pohledem cestu ke dveřím. Bylo to jen pár metrů. Bez většího rozmýšlení, rozhoupal tělo a bez větší rány dopadl na zem. Teď se jen doplazit a nějakým způsobem otevřít dveře. Oheň se stále stupňoval a to mu dodalo další energii. Byl skoro u dveří, když uslyšel stále sílící dusot na schodech. Někdo se blížil. Najednou se cítil mnohem lépe. Vodu, vodu .. bylo slyšet z pavlače. Podíval se kolem sebe a viděl, že již není mnoho míst, co by ještě nebyla pohlcena plameny. A v tom to přišlo.. rána, řinčení skla a střepy co dopadaly na jeho tělo a všude kolem. Někdo rozbil okno z pavlače.. byl tak šťastný. Otočil se na záda, aby si mohl vychutnat ten slastný pocit pohledu na svého zachránce. Byl až vzrušený napětím, že musel pootevřít ústa a zhluboka oddechovat. V tom na jeho obličej přistála vlna.. ano doslova vlna studené, nebo vlastně ledové vody a to zrovna když se nadechoval. Hrdlo se mu sevřelo a najednou nemohl dýchat, mlátil rukama kolem sebe a cítil jak ho přestává vnímat okolí. Propadal se do spánku, zvláštního spánku, propadal se hlouběji a hlouběji..

Na pitevně místní nemocnice řešili den na to doktoři zajímavý případ, ohořelé tělo s příčinou smrti nadechnutí většího množství vody do plic a uzavření dýchacích cest, nebo-li utonutí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s